• Saatler: Haftanın 6 günü, saat 09.00 - 18.00 arası
    • softto plus telefon Whatsapp Sipariş: 0554 562 40 13
aloe vera faydaları nelerdir

ALOE VERA FAYDALARI
            Aloe bitkisinin 400’den fazla çeşidi bulunuyor. Tıbbi amaçlı olarak kullanılan çeşidine de aloe vera denilmektedir. Bilinen en eski tıbbi bitki olan aloe vera; Hindistan, Kuzey Aftika ve Akdeniz’de doğal yetişme alanları bulunuyor. Ama evinizin balkonunda da çok pratik bir şekilde yetişmesi mümkündür. Bitkinin etkili kısmı ise içinde taşıdığı kaygan ve yapışkan jel olmaktadır. Yaprak kısımları kökten itibaren kesilmekte ve yeşil kısmının bıçak yardımı ile kesilmesinin ardından soyulur ve ortaya çıkan jelin saç ve cilt bakımında kullanılması mümkün olmaktadır. Kesikler, yaralanmalar ve yanıklar için merhem olan bitki, cilt üzerindeki kolajen üretimini artırmaktadır. Cilt tahrişi, yaralanma ve yanık durumunda tek başına sorunlu bölgeye sürülmektedir.

aloe vera faydaları nelerdir
aloe vera faydaları

Cilt kendini bu şekilde yenilemekte ve görünüm tamamen düzelinceye kadar devam ettirilmesi gereklidir. Gençleştirici etkisi ile cilt bakımında pek çok ürünün içerisinde yer almakta ve aloe vera cilde faydaları arasında cilt lekeleri üzerinde de etkili olduğu görülmektedir. Özellikle akneleri ve sivilceleri kurutan aloe vera jeli,  böcek ısırıkları karşısında da etkili bir tedavi ortaya çıkarmaktadır. Antibakteriyel etkisi ile bu durumlarda bakteri üremesine engel olur. Saç bakımında da etkili olan bitki özleri kepekle savaşmakta ve saçlarınızı yumuşatıcı etkisi ile de tercih edilmektedir. Jel olarak saçlarınızı şampuanlamadan 15 dakika önce saç diplerine masaj yapılarak uygulandığında arındırıcı etkileri bulunmaktadır. Düzenli kullanımlarda saç derinizin rahatladığını ve kabarmaların önlendiğini görebilirsiniz. Yumuşacık bir saç yapısı bu şekilde elde edilebilir.

Boynunuzda ve yüzünüzde yer yer kırmızılıklar olabilir. Cilt tonunu bu özleri kullanarak dengeleyebilirsiniz. Yağlı ciltler içinde cilt parlamasının önüne geçer ve yağ dengesinin normale dönmesini sağlar. Hasarlı ve kuru cildi layıkı ile nemlendiren bitki, iyileştirici etkisi ile çok daha sağlıklı bir cilt yapısı elde etmenizi sağlar. Pek çok saç ve cilt sorunu için kullanılan Aloe vera yüze sürülür mü şeklinde de çok fazla sorular olabiliyor. Bu jelin herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Bu nedenle de jelin doğrudan cilt üzerinde kullanılmasında herhangi bir sorun bulunmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.