• Saatler: Haftanın 6 günü, saat 09.00 - 18.00 arası
    • softto plus telefon Whatsapp Sipariş: 0554 562 40 13
Argan yağı nın saça cilde faydaları nelerdir ?

ARGAN YAĞI FAYDALARI
            Sadece Fas’ta yetişen bir bitki olan Argan ağacından elde edilen argan yağı Fas yağı olarak ta bilinir. Ülkenin güneyinde yetişen bu ağaç, halk arasında hayat ağacı olarak bilinir.  Her mevsimde yaprakları yeşil kalabilmektedir. 450 yıl yaşayan bu ağaçlardan elde edilen yağ, fındık yağı benzeri bir tadı bulunuyor. İçeriğinde zengin antioksidanlar bulunur. Bunun yanında yüksek oranda E vitamini içermesi ile de cilde oldukça faydalıdır. Yaşlanma belirtileri ile savaşan bir kalkan oluşturan bu yağ, cilt üzerinde ideal bir nem dengesi kurar. Cilde esneklik kazandıran ve kuruluğun önüne geçen bu yağ kozmetik alanında bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. Besleyici argan yağı fiyatları için tıklayınız.

Argan yağının saça cilde faydaları nelerdir ?
Argan Yağının Faydaları

Damar sertliği ve kolesterole iyi gelen argan yağı ne işe yarıyor sorusunun cevabı da olabilir. Fayda sağlama alanında zeytinyağına benzeyen özellikleri bulunan bu yağ, cildi koruma ve iyileştirme de yüksek fayda sağladığı bilinmektedir. Bu yağ içerisindeki aktif bileşenler arasında triterpenoitler bulunuyor. Bu da cilt üzerinde yüksek oranlarda koruma potansiyeli oluşturuyor.  Yaraları iyileştirmede, cildi güneşten korumada hatta iltihabı önlemede oldukça etkili özellikleri bulunuyor. Cildin nemini korumasının yanında cildin yaşlanmasını da geciktirmektedir. E vitamini içeriği ile cildi nemli turan bu yağ, cildin sarkık bir görünüm oluşturmasının da önüne geçmiş olur.  Cildi sıkılaştırmakta ve elastik dengesini kurmaktadır.

Özellikle argan yağı saça faydaları ile de etkin bir şifa kaynağı olarak sayılabilir. Saçı nemlendirmekte ve saç derisi üzerindeki etkileri ile de kepek sorunları karşısından ideal bir arındırma yapılabilmektedir. Saç diplerine çok iyi gelen bu yağ, saçların canlandırılması, onarılması ve bu şekilde çok saha canlı, gür bir saç yapısı elde edilmesini de sağlamaktadır. Özellikle saç kırıklarından çok fazla şikayet edenler içinde saç kırıklarının önüne geçmektedir. Bunların yanı sıra zayıf tırnaklar içinde çok etkili bir bakım ürünü olabilir. Tırnaklardaki çatlamalarında bu şekilde önüne geçilebilir. Bakım yağı olarak kullanılmasının yanında kalp ve damar hastalıklarının da önüne geçmede oldukça idealdir. Kalp dostu olan bu yağın beslenmemizde yer alması ile kalp sağlığınızın korunmasında etkili bir adım atmanız söz konusu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.