• Saatler: Haftanın 6 günü, saat 09.00 - 18.00 arası
    • softto plus telefon Whatsapp Sipariş: 0554 562 40 13
argan yağı saça faydalari nelerdir ? saçı gürleştirir mi ? nasıldır

ARGAN YAĞI SAÇI GÜRLEŞTİRİR Mİ?
            Argan ağacının meyve çekirdekleri ezilerek argan yağı elde edilir. Eski dönemlerden bu yana saç sağlığı için kullanılan doğal yağlar arasında yer alan argan yağı, en çok saç dökülmelerinin tedavisinde tercih ediliyor. Özellikle argan yağı saça faydaları arasında yıpranmış ve kırık saçların onarımdaki pozitif etkileri ile bilinmektedir.  Saça doğal bir parlaklık katan bu yağ, canlı saçlar elde etmek isteyenler için ideal bir üründür. Düzenli kullanımı ile saç dökülmesini durdurmakta olan bu yağ, saça doğal bir esneklik kazandırıyor. Bu da koparak dökülmelerin en aza inmesinde etkili olmaktadır.

argan yağı saça faydalari nelerdir ? saçı gürleştirir mi ? nasıldır
argan yağı saça faydalari nelerdir ? saçı gürleştirir mi ?

Sıvı Altın ile Daha Parlak Saçlar

            Halk arasında sıvı altın olarak bilinen bu yağ, mat ve donuk görünen saçların eski sağlığına kavuşmasında da etkili olmaktadır. Jojoba yağı ile benzer özelliklerde olsa da bu yağa göre çok daha kısa bir süre içerisinde etki etmektedir. Saçlara doğal bir nem dengesi sağlayan bu yağ, saç kökünün gözeneklerine nüfus eder. Saç elastikiyetini artırmakta ve fön, kurutma işlemlerini yıpranan saçları çok kısa bir süre içinde sağlığına kavuşturmaktadır. Koparak dökülmeleri en aza indiren bu yağ E vitami açısından oldukça zengindir. Özellikle argan yağı saçı faydaları arasında boya ve güneşten yıpranan saçlar için çok ideal bir bakım elde edilmektedir. Argan yağlı saç kremini inceleyebilirsiniz. Yada argan yağlı durulanmayan saç kremi ni inceleyebilirsiniz.

Doymamış Yağ Asitleri Bakımında Zengin

            Omega3 ve 9 gibi yağ asitleri içeriği ile gözenekleri derinlemesine besleyen argan yağı, saç yapısını güçlendirir. Bu da dış etkilere karşı kolay yıpranmayan ve çok daha gür bir saç yapısı ortaya çıkarır. Kullanımlarına özen gösterdiğinizde kısa sürede parlak, canlı ve daha gür saçlar elde edilebilir. Banyodan önce ya da duştan sonra kullanılabilir. Kullandığınız ürünü saçınızın her tarafına eşit bir şekilde uygulamanız gereklidir. Ve bu şekilde bir saat kadar beklemesi gereken bu yağ, saç derinize kadar nüfus eder. Düzenli kullanımlarda saçlarınızda doğal bir parlaklık ve tazelik elde edebilirsiniz. Özellikle argan yağı saçı faydaları arasında bu yağı doğal bir saç kremi olarak kullanmak mümkün olacaktır. Saçlarınızın daha parlak hale gelmesi mümkün olurken, saçlarınızı klor hasarına karşı da koruyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.