• Saatler: Haftanın 6 günü, saat 09.00 - 18.00 arası
    • softto plus telefon Whatsapp Sipariş: 0554 562 40 13
avakadonun saça faydaları nelerdir

AVAKADONUN SAÇA FAYDALARI
            Ana vatanı Orta Meksika olan Avakado, çiçekli bitkiler sınıfında yer alıyor. Defnegiller familyası içinde yer alan bu ağaç türünün meyvelerine bu isim verilmektedir. Timsah armudu olarak tanımlanıyor ve içeriğindeki zengin mineral ve vitamin desteği ile pek çok alanda şifalı etkileri bulunuyor. Özellikle Avakadonun Saça Faydaları çok fazladır. Yıpranmış ve kuru saçlar için etkili kullanımları bulunmakta ve saçlarınızı kökten uca kadar nemlendirmektedir. İçeriğinde E vitamini özleri bulunmakta ve bu şekilde saçlarınıza sağlık katmaktadır. İçerisinde avakado bulunan 5in1 cilt bakım serumunu incelemek için tıklayınız.

avakadonun saça faydaları nelerdir
avakadonun saça faydaları

Saçlarda Sağlıktan Gelen Güzellik

            Kepek oluşumu, saç dökülmesi gibi sorunları önüne geçen avakado özleri, aynı zamanda saçlarınızın köklerini güçlendirmekte ve bu şekilde saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olmaktadır.  Bu alanda kendiniz evde maskeler hazırlayabilir ya da piyasada hazır olarak satılan maskeler arasından seçimler yapılabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunuyor. Ancak içerisinde avakado olan her maske, her cilt yapısı için uygun olmayabilir. Bu nedenle cilt yapınız ile uyumlu bakım seçenekleri arasından tercihler yapılmalıdır. Bu alanda Avakadonun Saça Faydaları arasında saç dökülmesi üzerinde de olumlu etkileri sayılabilir. İçerisinde E vitaminlerinin yanında B vitaminleri ile de zengin bir saç yapısı ortaya çıkarıyor.

Saçların Kırılmasını ve Kurumasını Önler

            Avakado içerisinde yağ oranı çok yüksektir. Bu da saçlarınızın doğal bir bakım elde etmesini sağlıyor ve saçların kırılmasını engelleyerek saça doğal bir bakım sağlıyor. İçerisindeki diğer vitaminler A, K, D olarak sıralanabilir. Bunun yanında folik asit, demir, bakır, amino  asitler ve potasyum açısından da oldukça zengin bir meyve olarak saç bakımında olduğu kadar cilt bakımında da etkili kullanımları bulunuyor. Düzenli yapılan maskeler ile Avakadonun Saça Faydaları arasında ipeksi görünüm, parlak ve yumuşak bir saç yapısı sayılabilir. Saçlar üzerinde sağladığı faydalar arasında şunlar sıralanabilir;

  • Saç dökülmesi sorunları,
  • Mat ve pürüzlü saçlar,
  • Saç kuruluğu ve saç uçlarının kırılması gibi yıpranmış saç profilleri,
  • Kepeklenme sorunu ve kopan, yanan saç yapıları

Oldukça zengin bir içeriğe sahip olan avakado, saç bakımında da oldukça etkilidir. Farklı içeriklerle bir araya gelerek, farklı saç yapıları ve sorunları için ideal çözüm olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.