gisengin saç sağlığına etkisi nelerdir

GİNSENGİN SAÇ SAĞLIĞINA ETKİSİ
            Bitkinin tam adı panax ginseng olmaktadır. Eski yunanca olan bu kelim iyileşme anlamındadır. Panax bitkisinin türlerinden biri olmakta ve özellikle Japonya, Çin, Amerika, Kore gibi ülkelerde yetişmektedir. 10 metreye kadar yüksekliği olabilen ginseng bitkisi genellikle tıbbi amaçlı olarak kullanılmaktadır. Özellikle Ginsengin Saç Sağlığına Etkisi çok büyüktür. Yıpranmış saçlar üzerinde koruyucu etkisi ile bilinen bu özler, saçlarda esneklik sağlar, aynı zamanda güç kazandırır.

Saça Yumuşaklık ve Parlaklık Kazandırır

            Saçın uzun süre nemli kalmasını sağlar ve şekilde çok daha parlak, yumuşak saçlar elde edebilirsiniz. Saç kayıplarının önüne geçen ginseng içeriği, zayıf saç köklerini de besleyerek, daha canlı bir saç yapısı elde etmenizi sağlar. Ayrıca saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına da destek olan bu özler, saç derisini iyileştirmekte ve bu şekilde bazal hücrelerin artmasını sağlamaktadır. Kaşıntının ve kepeğinde azalması söz konusu olmakta ve yağ salınımını desteklemesi itibari ile de kullanılmaktadır.Giseng özlü şampuan için lütfen tıklayınız.

gisengin saç sağlığına etkisi nelerdir
gisengin saç sağlığına etkisi

Saç Büyümesini Destekler

            Anti- apoptotik özelliği ile saçların yapısına destek olmakta ve Ginsengin Saç Sağlığına Etkisi saçlarınızın yenilenme yeteneği tamamen gelişmektedir. Özellikle saç derisindeki kan akışını hızlandırmakta ve bu şekilde saç dökülmesinin önüne geçerek, saç köklerindeki hücrelerin sağlığını koruyabilmektedir. Bu özler sayesinde saçlarda büyümeyi hızlandırıcı ve uyarıcı etkiler oluşur. Ginseng bitkisinin farklı türleri bulunur.

Ginseng Türleri

            Yetişme alanına göre etkileri de farklılaşabilir. Geniş bir yelpazeye sahip olsa da genel olarak üç başlık altında toplanabilir. Amerikan Ginseng stresi hafifletme etkilerinin yanında sakinleştirici olarak ta tanımlanabiliyor. Asiatik Ginseng çeşidi ise Çin kökenlidir. Kırmızı renkte olan bu Ginseng vücut üzerinde ısıtma etkisi ile bilinir. Daha çok çay yapımında ve kapsüller için tercih edilmektedir. Sibirya Ginsengi ise aynı aileye ait olsa da Ginseng olarak sayılmaz. Cilt ve saç bakımında oldukça etkili olan özler,zihinsel yorgunluğu giderici, algılamayı artırıcı, hafıza kuvvetlendirici olumlu etkileri bulunuyor. Özellikle Ginsengin Saç Sağlığına Etkisi ile de tercih ediliyor. Cildi gençleştirici etkileri ile de kozmetik alanında bu özlerden çok fazla faydalanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.