Havyar cilde yararlı mı

HAVYAR NEDİR?
            Denizin diplerinden çıkan pek çok ürünün cilt üzerinde mucizevi etkilerinin olduğu biliniyor. Dikkat çeken deniz ürünlerinden biri olan havyar, eski çağlardan bu yana bilinen faydaları arasında cildi yenileyerek tamir edilebilme özelliği bulunuyor. Bu alanda havyar özlü kağıt maske kullananlar gençlik ifadesini geri kazanmaktadır. Havyar özlü kremler genellikle gece kullanıma uygun olarak hazırlanıyor. Bunun ana nedeni ise gece boyunca cildi dolduran ürün, tamir edebilme etkisi ile de cilt üzerinde yenilik sağlıyor. Yüksek etkili özellikleri, gizli vitaminleri, mineralleri ile uzun süren etkileri bulunan havyar özleri, maske halinde cilde uygulanabiliyor. Belirli aralıklarla yapılan bu maskeler sayesinde cildinizin onarımdan geçirilmesi ve yenilenmesi söz konusu olmaktadır.

Havyar cilde yararlı mı
Cilde yararlı mı

Hücre yenilenmesinde etkili olan havyar özlü kağıt maske kullananlar yüz dokularında elastikiyetin artması söz konusudur. Deriye bu şekilde hayat verilmesi söz konusudur. Cilt lekeleri üzerinde de etkili olan havyar, cildinize tazelik ve güzellik katıyor. Sarkan doku gözle görülür bir şekilde gerginleşmektedir. Bu da kuru bölgelerin bile nemlenerek yeni, taze bir yapı kazanmasını sağlıyor. Farklı şekillerde kullanılabiliyor. Özellikle maske olarak çok etkili sonuçları bulunuyor. Dokuların sıkılaşmasını ve bu şekilde gençleşmesini sağlıyor. İçeriğindeki yüksek fosfolipid ve protein desteği sayesinde cildin nem dengesi korunmaktadır. Cildin sıkılaşmasını ve elastikiyet kazanmasını sağlayan fosfolipid ile hücre yapısını desteklemektedir. Bu da cilt bakımında çok ideal bir denge kuruyor.

Sarkmış dokuların gerginleştirilmesinde, mimik çizgilerinin azaltılmasında, maksimum nem oranının elde edilmesinde büyük faydası bulunuyor. Cildinizde koruma kalkanı vazifesi gören havyar cilde nasıl uygulanır, şeklinde sorularda ise krem içerikleri ve maske olarak uygulandığı söylenebilir. Hücrelerin yenilenmeleri ve oranımı için oldukça etkili olan bu özler, cildin ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırır. Bu da cilt üzerinde biriken toksinlerin temizlenmesinde etkilidir. Haftada bir uygulanan bu maske ile cildin sıkılaşması sağlanabilir. Özellikle cildin daha sağlıklı bir görünüm elde etmesi söz konusudur. Pürüzsüz bir cilt elde etmek için kür ya da maske olarak uygulamak söz konusudur. Ayrıca cilt bakım ürünleri olarak ta kullanmak mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.