Mavi Anemon nedir faydaları nelerdir

MAVİ ANEMON
Kuzey yarım kürede yetişen mavi anemon çiçeği, İskoçya başta olmak üzere sıcaklığı düşük olan bölgelerde bulunuyor. Daha çok ılıman bölgelerde yer alıyor ve özellikle yağış bolluğundan da etkilenebiliyor. Farklı çeşitlerde olan bu bitki şubat ve eylül aylarında çiçek verebiliyor. 10 ile 20 cm arasında değişen boyları ile değişen bir çiçek olmaktadır. İlkbaharda dikilebildiği gibi sonbaharda da dikilebiliyor. Ülkemizde de Antalya, Aydın ve İzmir gibi illerde doğal ortamlarında yetişebiliyor. Özellikle mavi anemon çiçeği yağı cilt sağlığı açısından çok önemlidir. Kırışıklıkların oluşumunu engelleyen bu yağ özellikle yaşın ilerlediği dönemlerde cilt sarkmalarının önüne geçecektir.
İçerisinde mavi anemon dahil 5 çeşit içerik bulunan yaşlanma karşıtı bakım ürünlerini ziyaret ediniz.

Mavi Anemon nedir faydaları nelerdir
Mavi Anemon nedir

İçerisindeki kalsiyum, mineraller ve vitaminler sayesinde cilt üzerinde olumlu etkiler oluşturan bu yağ, cilt üzerindeki ince çizgilerinde önüne geçiyor. Güneş yanıklarını ve akne oluşumlarını engellemektedir. Bunun için Mavi anemon sabunu kullanılabilir. Özellikle bu bitkiden elde edilen yağ ile cilt üzerinde güneşten kaynaklanan zararlı etkiler giderilmektedir. Sivilce izleri ve akne oluşumlarının da önüne geçen bu özler, siyah lekelerin giderilmesinde de etkilidir. Özellikle anne adayları doğum sonrasında göbek bölgesinde kalan lekelerin yok edilmesinde bu yağdan destek alabilir. Cildin pürüzlerinin giderilmesinde de şifa kaynağı olan bu yağ cilde nemlilik kazandırmaktadır. Cilde parlaklık kazandıran bu özler, hücre yenilenmesini de desteklemektedir. Vücudun kas bölgesinin güçlenmesini de sağlayan bu yağ, selülitlerin giderilmesinde de kullanılabilir. İnceltici özelliği de bulunuyor.

Cilt için faydaları saymakla bitmeyen mavi anemon göz altına sürülür mü konusunda ise uygun olmadığını söylemek mümkün olabilir. Günlük cilt bakımında mutlaka bulunması gereken bu bitki, vücudunuzun farklı bölümleri için çok ideal bir masaj yağı olabilir. Yağın kullanılmasında herhangi bir yan etki görülmüyor. Cilde uygulandığında cildi gerdiren bu yağ, cildin kaybettiği elastikiyeti geri getirmektedir. Bu şekilde kırışıklıkların giderilmesi sağlanabilir. Düzenli kullanımlarında cildin dış yüzeyi yenilenir ve canlılık kazanır. Cildin nem oranı dengelenmekte ve önemli katkılar sağlanmaktadır. Güneşten kaynaklanan lekelerin giderilmesinde oldukça etkili olan bu yağı kullanırken iyi temizlenmiş bir cilde uygulanması önemli olmakta ve makyajsız bir cilde parmak uçları ile uygulanması gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.