• Saatler: Haftanın 6 günü, saat 09.00 - 18.00 arası
    • softto plus telefon Whatsapp Sipariş: 0554 562 40 13
NARÇİÇEĞİ ÇEKİRDEĞİ İLE GENÇLEŞilir mi

NARÇİÇEĞİ ÇEKİRDEĞİ İLE DAHA GENÇ BİR CİLT
            Nar oldukça faydalı meyve olduğu kadar narçiçeği de tam bir C vitamini deposudur. Mekke gülü olarak ta bilinen narçiçeği, kurutularak çay olarak kullanılır. Özellikle kilo vermek isteyenlerin tercih edebileceği bu çaylar, yüksek tansiyonu olanlara da iyi gelmektedir. Öksürükte nefes açısı etkisi olan narçiçeği çekirdeği ölü hücreleri yenilemesi ile de cilt bakımında tercih edilebilir. Kanı temizleyen ve mide şişkinliğini alan bu özler, eski yaralarında iyileşmesinde etkilidir.
İçerisinde nar çekirdeği özü bulunan yaşlanma karşıtı bakım kremi için tıklayabilirsiniz.

NARÇİÇEĞİ ÇEKİRDEĞİ İLE GENÇLEŞilir mi
NARÇİÇEĞİ ÇEKİRDEĞİ İLE GENÇLEŞ

Cilt ve Güzellik için Kullanılan Şifalı Bitki

            Mucize diye adlandırılan narçiçeği çekirdeği alternatif tıbbın gelişimine katkı sağlıyor. Cildi tazeleyen etkilerinin yanında cildinizde ipeksi bir yapı ortaya çıkartır. Özellikle soğuk havanın etkisi ile kuruyan cildinizin onarımında bu özler etkili kullanımları bulunuyor. Nar çiçeği yağı ile cildinizin yenilenmesini ve tazelenmesini sağlayabilirsiniz. Bu çiçek özleri güçlü bir antioksidandır. Farklı renkleri bulabiliyor. En yüksek fayda ise koyu kırmızı renklerde olanlarıdır. Tam bir demir deposu olmakta ve özellikle bağırsaklarda gaz oluşumunu ortadan kaldırmaktadır. İçerisinde demir dışında C vitamini ve potasyumda bulundurmakta ve ülkemiz nar üretimi açısından oldukça zengindir.
Göz altlarınızdaki kırışıklık için nar çekirdeği özüne sahip 5 in 1 göz çevresi kırışıklık kremi ni buradan inceleyebilirsiniz.

Hem Sağlığınız, Hem Güzelliğiniz İçin Nar Çiçeği

            Cilt beslenmesinde çok önemli bir yeri bulunan bu özler, daha sağlıklı ve genç görünen bir cilt elde etmenizi sağlayacaktır. Cildinize parlaklık katmakta ve cilde rengini veren hücrelerle etkileşime geçerek gençleşme sağlanmaktadır. Bazı asidik maddelerinde cilde yarar vardır. Hassas ciltlerde tahriş oluşturması nedeni ile önerilmez. Yağlı ve kuru ciltlerde kullanıma uygun olan narçiçeği çekirdeği akne oluşumuna yatkın olan ciltlerde kurutma sonuçları ortaya çıkaracaktır.  Özellikle egzama ve sedef gibi rahatsızlıkların önüne geçmek için kullanılan ve cilt üzerinde rahatlama meydana getiren bu özler, kızarıklık ve kaşıntı üzerinde etkilidir.

Yorgunluğa ve strese bağlı olarak göz altlarında oluşan morluklara karşı da etkili olan bu özler, uyku düzeninin sağlanması ve düzenli masaj ile göz altı morluklarınızda da kurtulabilirsiniz. Bu özlerden elde edilen yağlar bazı durumlarda hap şekilden içeren, bazı durumlarda yağ olarak sorunlu alanlarda kullanılarak faydalı etkilerle karşılaşmak mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.