• Saatler: Haftanın 6 günü, saat 09.00 - 18.00 arası
    • softto plus telefon Whatsapp Sipariş: 0554 562 40 13
safranin cilde faydalari nelerdir

SAFRANIN CİLDE FAYDALARI
            Daha çok cilt ve beden sağlığının korunmasında etkili olan safran, yan etkisi bulunmayan doğal bir mucizedir. Safrandan yemek, çay, kolonya ve lokum gibi pek çok alanda faydalanılmaktadır. Vücuda güç veren, rahatlatıcı etkileri bulunan, hafıza güçlendiren safranın cilde faydaları da çok güçlüdür. Pek çok cilt problemine karşılık cilt bakımında tercih edilen en önemli içerikler arasında yer alır.
Safran bitkisi çok az bulunur. Bu nedenle maliyeti oldukça yüksektir. Ülkemizde Safranbolu ilçesinde yetişmektedir. Ancak bu bitkinin yetiştirilmesi ve bakımı oldukça zahmetlidir.

Softto Plus Bitkisel Kozmetiğin ürettiği safran özlü tonik sizin vaz geçilmeziniz olacak.

safranin cilde faydalari nelerdir
safranin cilde faydalari

Ergenlik Sivilcelerine Etkili Çözüm

            Ergenlik döneminde karşılaşılan sivilceleri giderebilme özellikleri ile de farklı krem ya da losyonlarda kullanılabiliyor. Özellikle sivilce oluştuktan sonra safran bitkisinin tedavi amaçlı olarak kullanıldığı söylenebilir. Ayrıca cilt problemleri ile savaşır ve çok daha genç bir cilt yapısı elde edilmesi sağlanabilir. Bu alanda safranın cilde faydaları elde edilmesi için maske olarak kullanılabiliyor. Bu tarz maske kullanımları ile cildin genç kalması söz konusudur. Ancak maske kullanımlarından önce cildin temizlenmesi önemlidir. Sonrasında ise maskenin cilt üzerinde 20 dakika gibi bir süre bekletilmesi cildinize fayda sağlar. Belirli periyotlar halinde uygulanması gereken bu masaj ile cilt sağlığınızı kontrol altına alabilirsiniz.

Safran Sabunu ile Cildiniz Beslenir

            Sabun olarak ta safran kullanılabilir. Sıkılaştırıcı özelliğinin yanında cildi besleyerek ideal bir denge kazanılması sağlanıyor. Özellikle cilt lekelerine karşı etkili kullanımları bulunan bu sabunlar ile cildinizin parlaması mümkündür. Cilt üzerinde sağladığı ideal nem oranı ile cildin kuru kalmasını da önlemektedir. İzler ve sivilceler için safranın cilde faydaları çok etkilidir. Cildinizin bu şekilde derinlemesine beslenmesi ile cildin parlaması mümkündür. Siyah noktalar üzerinde de çok etkili olan bu sabunlar, aynı zamanda siyah nokta oluşumunun da önüne geçebilir. Daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt yapısı için safran sabunu kullanılabilir. Daha genç bir cilt yapısı oluşturmakta ve gözle görülü bir şekilde cilt yapısını parlaklığı doğal bir imaj katmaktadır. Cildinizin yapısı ve sorununa uygun doğal çözümler ile yan etkilerle karşılaşmadan ideal kullanımlar elde edebilirsiniz.
Safran özlü tonik yüzünüzü temizlerken besleyip tertemiz yapma özelliğine sahiptir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.